Apple znów stanie przed sądem

Apple znów stanie przed sądem

795
0
PODZIEL SIĘ
Apple znów stanie przed sądem

 

Nokia skierowała pozwy patentowe przeciwko Apple w Stanach Zjednoczonych i Europie. Pozwy trafiły w sumie do sądów w 11 krajach i dotyczą patentów powiązanych między innymi z kodowaniem wideo, oprogramowaniem, wyświetlaczami i procesorami.

Nokia zarzuca Apple naruszenie umowy, którą firmy zawarły w 2011 roku. Według niej amerykańska firma nabyła prawa do pewnych patentów należących do Nokii. Pozew ma być odpowiedzią na brak porozumienia pomiędzy firmami. Zarząd Nokii poinformował, że Apple jako jedyna firma, nie akceptuje opłaty licencyjnej, co stanowi jeden z kluczowych problemów utrudniających współpracę.

Apple nie pozostaje dłużny i odpowiedział pozwem przeciwko Nokii, który dotyczy tzw. trollingu patentowego, polegającego na próbie wyłudzenia opłaty za swoje patenty. Apple oskarża fińską firmę o nadinterpretację warunków zawartych w umowie.

Nie jest to pierwsza rozprawa sądowa pomiędzy firmami. W 2009 roku do sądu trafił pozew przeciwko Apple, w którym Nokia oskarżyła koncern o bezprawne wykorzystanie pomysłów należących do Nokii. Wówczas Apple zgodził się na wypłatę jednorazowego odszkodowania i zobowiązał się do wnoszenia opłat licencyjnych w przyszłych latach.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ