Brytyjczycy nadal podzieleni w sprawie Brexitu

Brytyjczycy nadal podzieleni w sprawie Brexitu

1121
0
PODZIEL SIĘ
Brytyjczycy nadal podzieleni w sprawie Brexitu

Brytyjczycy w dalszym ciągu są podzieleni w sprawie decyzji o ewentualnym wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jak pokazują najnowsze sondaże różnica między zwolennikami Brexitu a jego przeciwnikami jest naprawdę niewielka.

Referendum w sprawie ewentualnego wyjścia Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej ma się odbyć 23 czerwca. Brytyjczykom zostało zatem już niewiele ponad trzy miesiące na podjęcie ostatecznej decyzji. Póki co najnowsze sondaże publikowane przez różne ośrodki pokazują, że wciąż nie ma jednoznacznego stanowiska w tej kwestii. Głosy za i przeciw rozkładają się bowiem niemalże równomiernie.

Według sondażu przeprowadzonego ostatnio przez ICM 43% Brytyjczyków jest przeciw wystąpieniu z Unii Europejskiej. Niewiele mniej, bo 41% ankietowanych jest natomiast przeciwnego zdania i opowiada się z Brexitem. Z kolei w innym sondażu, wykonanym przez ORB sytuacja ma się odwrotnie. Wynika z niego bowiem, że 49% Brytyjczyków jest za wyjściem z UE. Więcej zatem o 2% od przeciwników takiego rozwiązania.

Wyraźnie widać więc, że Brytyjczycy wciąż są podzieleni w sprawie Brexitu. Głosy za i przeciw rozkładają się niemalże równomiernie i nie wskazują jednoznacznie, która strona przeważa. Wydaje się, że tak będzie nadal aż do 23 czerwca, kiedy to wszystko już na pewno rozstrzygnie się w referendum.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ