FIFA przyznaje się do łapówek!

FIFA przyznaje się do łapówek!

1417
0
PODZIEL SIĘ
FIFA przyznaje się do łapówek

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej przyznała, że jej członkowie dawali łapówki. Ich łącza kwota sięgać ma co najmniej 10 milionów dolarów. Teraz FIFA żąda odszkodowań od swych skorumpowanych działaczy.

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej oświadczyła ostatnio, że jej członkowie przyznawali łapówki, a ich wielkość liczona jest w dziesiątkach milionów dolarów. Teraz FIFA żąda odszkodowań od 41 działaczy podejrzanych o działania korupcyjne. Stosowne dokumenty dotyczące tej sprawy trafiły do rządu USA, gdzie prowadzone jest już postępowanie.

Wstępnie szacuje się, że łączna suma łapówek, które mieli wręczyć skorumpowani członkowie FIFA sięga co najmniej 10 milionów dolarów. Może ona jeszcze jednak wzrosnąć, gdyż dochodzenie w tej sprawie nadal jest w toku. Oprócz odszkodowania pozwane przez Federację osoby będą musiały zwrócić również i swoje pensje oraz dodatkowe bonusy, które pobrały w trakcie pełnienia kadencji.

Pieniądze, które zostały przeznaczone na łapówki pierwotnie miały pójść na budowę boisk oraz zakup nowego sprzętu piłkarskiego. Poinformował o tym nowy prezydent FIFA, Gianni Infantino i podkreślił, że po ich odzyskaniu właśnie na te cele zostaną wykorzystane.

Już od dłuższego czasu wokół Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej wybuchało wiele skandali. Oficjalne przyznanie się do winy potwierdza tylko to, że w organizacji naprawdę nie działo się najlepiej.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ