Harrison Ford po raz piąty wcieli się Indianę Jonesa

Harrison Ford po raz piąty wcieli się Indianę Jonesa

1240
0
PODZIEL SIĘ
Harrison Ford jako Indiana Jones

W najnowszej serii filmu Indiana Jones głównego bohatera znów zagrać ma Harisson Ford. Tym samym 73 letni już aktor po raz piąty zagra postać legendarnego archeologa. Efekty tego zobaczymy natomiast w 2019 roku.

Legendarny już film Indiana Jones ma znów powrócić do kin. Najnowsza produkcja reżyserowana ponownie przez Stevena Spielberga trafi na ekrany w 2019 roku. Będzie to już piąta seria przygód słynnego archeologa, w którego postać po raz kolejny wcieli się Harrison Ford. Potwierdza to Alan Horn, prezes Walt Disney Studios, produkującego film – Rzadko zdarza się mieć na planie tak rewelacyjny zespół, składający się z reżysera, pierwszoplanowego aktora, producentów i samej postaci. Nie możemy się doczekać rozpoczęcia tej fascynującej przygody z Harrisonem i Stevenem.

Harrison Ford po raz pierwszy w postać legendarnego archeologia wcielił się przeszło 30 lat temu. W 1981 roku w kinach pojawiła się bowiem pierwsza część Indiany Jonesa pt. „Poszukiwacze zaginionej Arki”. Odniosła ona bardzo duży sukces, jak zresztą również i dwie kolejne – „Indiana Jones i Świątynia Zagłady” z 1984 roku oraz „Indiana Jones i ostatnia krucjata” z 1989.

Obecny powrót Harrisona Forda do roli Indiany Jonesa mimo dotychczasowych sukcesów filmu jest na pewno sporym zaskoczeniem. Aktor skończył bowiem 73 lata, a granie tej postaci to przecież niemałe wyzwanie. Już podczas kręcenia czwartej serii „Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki” w 2008 roku, miano obawy czy 66 letni wtedy Ford poradzi sobie z trudami tej roli. Podołał jednak wówczas temu wyzwaniu i zapewne dlatego też Spielberg już jakiś czas temu w jednym z wywiadów zapewniał – Nie sądzę, żeby ktokolwiek był w stanie zastąpić Harrisona jako Indy’ego. Wątpię, żeby kiedykolwiek do tego doszło. 

Seria przygód Indiany Jonesa zyskała uznanie wśród widzów na całym świecie. Dowodem tego jest chociażby fakt, że filmy o legendarnym już archeologu zarobiły naprawdę duże pieniądze. Zobaczymy jak będzie w przypadku najnowszej, piątej części. Póki co nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać do premiery, której termin wyznaczony został na 17 lipca 2019 roku.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ