Korea Północna coraz bliżej ukończenia prac nad pociskiem batalistycznym?

Korea Północna coraz bliżej ukończenia prac nad pociskiem batalistycznym?

1138
0
PODZIEL SIĘ
Korea Północna coraz bliżej wystrzelenia rakiety?

Podczas noworocznego orędzia przywódca Korei Północnej, Kim Dzong Un, oświadczył, że jego kraj jest coraz bliżej próbnego wystrzelenia międzykontynentalnego pocisku batalistycznego (ICBM).

Podczas telewizyjnego przemówienia monitorowanego przez południowokoreańską agencję prasową Yonhap, Kim stwierdził, iż prace badawcze i rozwojowe nad najnowocześniejszymi rodzajami broni postępują i przygotowania przed próbnym startem rakiety międzykontynentalnej są w ostatnim stadium.
Zagroził także, że niewycofanie się Stanów Zjednoczonych ze wspólnych manewrów wojskowych z Koreą Południową sprawi, że Korea Północna będzie musiała rozbudować swój potencjał militarny.
Mimo, że w 2016 roku Korea Północna przeprowadziła kilka prób z pociskami balistycznymi, eksperci twierdzą, że jest jeszcze daleka od skonstruowania pocisku ICBM, który byłby w stanie dotrzeć do Stanów Zjednoczonych.
Na przemówienie Kima zareagował Donald Trump. Prezydent elekt na swoim Twitterze opublikował post w którym pisze, że pocisk konstruowany przez Koreę Północną nigdy nie doleci do USA. Podjął się także krytyki Chin za brak pomocy w kwestii Korei Północnej.
Pjongjang, stolica Korei Północnej, prowadzi prace nad bronią nuklearną pomimo rezolucji i sankcji ze strony ONZ.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ