Kosmetyki naturalne – hit czy zwykła moda?

Kosmetyki naturalne – hit czy zwykła moda?

44
0
PODZIEL SIĘ

Kosmetyki naturalne cieszą się niesłabnącą popularnością. W czasach, gdy coraz większą wagę przykłada się do ekologii i dbania o naturę, producenci kosmetyków prześcigają się w pomysłach na tworzenie naturalnych mieszanek. Często jednak za hasłem „bio” i „eko” kryją się wyższe ceny. Czy mimo tego warto sięgać po kosmetyki naturalne?

Czym jest kosmetyk naturalny?

Kosmetyk, aby mógł być nazywany „naturalnym”, musi spełniać wymagania, jakie prawo nakłada na producenta. Obok odpowiednich etykiet, nazw i terminów ważności, najistotniejsze będą finalne testy w laboratorium. Produkt, który spełni kryteria bezpieczeństwa i skuteczności dostaje zielone światło i może zostać wprowadzony na rynek. Czym jednak dany produkt różni się od każdego innego kosmetyku na półce w drogerii i skąd wyższa cena?

Plusy naturalnej pielęgnacji

Rośliny, z których pozyskiwane są składniki niezbędne do stworzenia kosmetyku (tj. oleje, ekstrakty, wyciągi) są zazwyczaj dużo droższe, ponieważ ich wyhodowanie to złożony proces – w przeciwieństwie do syntetycznych wyrobów, stosowanych w zwykłych kosmetykach. Mamy jednak pewność, że serwujemy naszej skórze łagodniejszą pielęgnację, wolną od sztucznych składników. To szczególnie istotny aspekt dla alergików, ponieważ udowodniono, że kosmetyki naturalne są lepiej tolerowane przez skórę wrażliwą i zdecydowanie rzadziej powodują reakcje alergiczne.

Baza naturalnych składników

Kosmetyki na bazie naturalnych składników to także dbałość o środowisko. Składniki najczęściej pochodzą z kontrolowanych upraw, wolnych od sztucznych nawozów i wspomagaczy. Producenci, chcąc tworzyć jeszcze bardziej w zgodzie z naturą i trendami, odchodzą od testowania swoich wyrobów na zwierzętach oraz przykładają większą wagę do opakowań, unikając trudnych w rozkładzie komponentów.

Te wszystkie aspekty sprawiają, że cena takiego produktu idzie w górę, jednak zdecydowanie warto zainwestować w dobry, naturalny kosmetyk – dla zdrowia naszej skóry i środowiska.

Rozpoczynając swoją przygodę z kosmetykami na bazie naturalnych składników odwiedź https://elfa-pharm.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułModne damskie legginsy

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ