Lot nad kokainowym San Escobarem

Lot nad kokainowym San Escobarem

1205
0
PODZIEL SIĘ

Minister Spraw Zagranicznych, Witold Waszczykowski, podczas swojej wizyty w siedzibie ONZ w Nowym Jorku zaliczył bardzo niefortunną gafę, informując, iż Polska przebywa w sojuszu z nieistniejącym na mapach świata państwem San Escobar. Tym sposobem dostarczył spora dawkę uciechy, nie tylko swym rodakom, ale również całemu Światu.

Pomyłka szefa resortu Spraw Zagranicznych została popełniona, podczas prowadzonych przez niego negocjacji, mających na celu skłonić innych ambasadorów państw członkowskich ONZ do poparcia kandydatury Polski na niestałego członka Rady Bepzieczeństwa.

Wtedy to, minister wypowiedział historyczne już dzisiaj zdanie:

Mamy okazję do prawie 20 spotkań z różnymi ministrami. Z niektórymi, jak np. na Karaibach, po raz pierwszy chyba w historii naszej dyplomacji. Na przykład z takimi krajami jak San Escobar albo Belize.

W zdaniu oczywiście największą uwagę przykuwa nieistniejące państwo San Escobar (kojarzące się jednomyślnie z Pablo Escobarem – najsłynniejszym kolumbijskim baronem narkotykowym, bohaterem popularnego serialu „Narcos”), jednak znajduje się w nim jeszcze jeden błąd – Belize bowiem nie jest państwem karaibskim, gdyż leży w Ameryce Środkowej.

Pomyłka Minstra Witolda Waszczykowskiego bardzo szybko (w ciągu niespełna doby) została podjęta przez wszystkie światowe media, równocześnie stając się ulubioną anegdotką polskich internautów, tworzących o domniemanym San Escobarze liczne, prześmiewcze memy.

W internecie San Escobar nawet doczekało się swojego wpisu na Wikipedii, posiada profil swojego rządu, jak również ambasadę w Polsce. Doczekaliśmy się już nawet „San Escobar Times”.

Od wtorku na samym Twitterze roi się od tysięcy wpisów internautów tagujących je #SanEscobar. #SanEscobar w środowe popołudnie zyskał sobie tytuł najbardziej popularnego hasztagu na polskim Twitterze.

san escobar tweet

Anna Tokarska wyznaje: Dziś wszystkie tweety prowadzą do #SanEscobar.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ