Nagrody Bafta przyznane

Nagrody Bafta przyznane

1084
0
PODZIEL SIĘ

W niedzielę późnym wieczorem podczas gali w Londynie nastąpiło rozdanie nagród BAFTA. Są to prestiżowe wyróżnienia przyznawane przez Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych.

Największą ilość nagród otrzymała „Zjawa”, Alejandro G. Inarritu. Została nominowana w ośmiu kategoriach, z czego wygrała pięć z nich, w tym najważniejszą- dla najlepszego filmu. Twórca filmu otrzymał także statuetkę za najlepszą reżyserię.

Za najlepszego aktora pierwszoplanowego uznano Leonardo DiCaprio, który po raz pierwszy otrzymał nagrodę BAFTA. Wyróżnienia te, wedle ekspertów, są miarodajnym wskaźnikiem tego czy film lub aktor ma szansę na przyznawane później Oscary. Może właśnie w tym roku DiCaprio uda się odebrać swoją pierwszą statuetkę. Najlepszą aktorką okazała się Brie Larson za rolę w filmie „Pokój”.

Pozostałe nagrody za role drugoplanowe otrzymali Kate Winslet („Steve Jobs”) i Mark Rylance („Most szpiegów”).

W kategorii najlepszy film brytyjski zwyciężył „Brooklyn”. Film opowiada o młodej, irlandzkiej imigrantce, która w latach 50 wyjeżdża do Nowego Jorku.

Nagrodę BAFTA za najlepszą muzykę, skomponowaną do filmu Quentina Tarantino „Nienawistna ósemka”, otrzymał 87-letni Ennio Morricone. Statuetką za najlepsze efekty specjalne brytyjska akademia filmowa nagrodziła „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy”, który był najbardziej oczekiwaną premierą tego roku.”Zjawa” otrzymała także wyróżnienia za dźwięk i zdjęcia.

Tegoroczna gala rozdania Oscarów odbędzie się 28 lutego.

Pełna lista nominowanych i zwycięzców Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych.

 

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ