Nie żyje George Michael

Nie żyje George Michael

1262
0
PODZIEL SIĘ
Nie żyje George Michael

George Michael – znany brytyjski wokalista, producent oraz autor muzyki pop zmarł 25-grudnia w swojej posiadłości w Goring-on-Thames w hrabstwie Oxfordshire, w wieku 53-lat.

Doprawdy przedziwnie plecie się ten rok 2016 i całe szczęście, że już dobiega swego kresu. W tym roku pożegnaliśmy nieprawdopodobnie wielką liczbę ikon sceny rocka, soulu, popu. Kostuchowe szaleństwo rozpoczęło się w styczniu, gdy dotarła do nas tragiczna wiadomość o śmierci Davida Bowiego. Niedługo później do zmarłego artysty dołączyły ikoniczne sylwetki Prince’a czy ostatnio Leonarda Cohena. Niestety, 25 grudnia w tamte szeregi wstąpił George Michael, znany przede wszystkim ze swojej solowej działalności, jak również śpiewania w latach 80-tych w boysbandowym Wham!

To właśnie George Michael jest autorem najpopularniejszego świątecznego przeboju „Last Christmas”. Wydaje się, że ironia jest bardzo czytelna w konstrukcjach losu i George nieświadomie wybrał swój symboliczny okres,odchodząc od nas właśnie w Święta Bożego Narodzenia. Gorzko to zabrzmi, ale poznaliśmy last christmas George’a. Sam utwór zaś zyskał nowe, zdecydowanie poważniejsze znaczenie.

Jako przyczynę zgonu muzyka podaje się niewydolność serca.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ