Nie żyje wieloletnia partnerka Thoma Yorke

Nie żyje wieloletnia partnerka Thoma Yorke

1051
0
PODZIEL SIĘ
Nie żyje wieloletnia partnerka Thoma Yorke

W niedzielę (18.12) zmarła dr Rachel Owen – wielka miłość frontmana grupy Radiohead Thoma Yorke. Rachel miała 48 lat, zmarła w wyniku walki z nowotworem. 

Rachel była ponad 20-letnią partnerką Thoma oraz matką jego dwójki dzieci – Noah (15) oraz Agnes (12). Para jednak rozstała się w poprzednim roku. Thom nawiązał do tego epizodu w najnowszym albumie Radiohead A Moon Shaped Pool (2016).

Historia Thoma oraz Rachel rozpoczęła się na Uniwersytecie Exeter w klasie artystycznej. Owen pracowała na prestiżowym Uniwersytecie Oxford, gdzie była wykładowcą literatury włoskiej. Zgodnie z nekrologiem zamieszczonym na stronie Pembroke College (University of Oxford) stan zdrowia Owen pogarszał się już od zeszłego roku. Pomimo upadku na zdrowiu, Rachel jeszcze do niedawna kontynuowała naukę.

Owen była ekspertem w średniowiecznej literaturze włoskiej. Uzyskała doktorat na podstawie swojej pracy na temat wczesnych manuskryptów Boskiej Komedii Dantego. Oprócz tego była znanym artystą i grafikiem.

Thom i Rachel prowadzili prywatne życie, bardzo rzadko pokazując się publicznie, pomimo ogromnej rozpoznawalności Yorke’a.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ