PiS wciąż na prowadzeniu

PiS wciąż na prowadzeniu

756
0
PODZIEL SIĘ
PiS wciąż na prowadzeniu

Jak wskazuje najnowszy sondaż Prawo i Sprawiedliwość wciąż pozostaje partią cieszącą się największym poparciem wśród Polaków. Platforma i Kukiz’15 idą natomiast prawie łeb w łeb.

Najnowszy sondaż przeprowadzony przez TNS Polska na zlecenie „Gazety Wyborczej” wskazuje, że Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 26% poparcie. Partia ta niezmiennie więc od ostatnich wyborów cieszy się zdecydowanie największą ilością głosów wśród Polaków. Drugi co do wielkości wynik ma natomiast Nowoczesna, uzyskując 19% poparcia. W dalszej kolejności znajduje się Platforma Obywatelska z wynikiem 15% oraz tuż za nią formacja Kukiz’15, która zyskuje tylko 1 punkt procentowy mniej, a więc 14% głosów.

Co ciekawe, z najnowszego sondażu wynika również, że gdyby jego wynik przełożył się na rzeczywiste wybory w sejmie obecnie znalazłoby się pięć ugrupowań. Z przeprowadzonych badań TNS wynika bowiem, że ugrupowanie KORWiN – Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja uzyskało 5% poparcia, a więc osiągnęło wymagany próg wyborczy. Warto także zaznaczyć, że trzy najsilniejsze partie straciły nieco na swym poparciu. PiS zdobył o 2% głosów mniej, Nowoczesna o 3%, a PO o 4%. Zyskały natomiast Kukiz’15 poprawiając swój wynik o 6% i ugrupowanie KORWiN uzyskując 1% poparcia więcej.

Najnowszy sondaż TNS Polska został przeprowadzony w dniach 15 i 16 marca na grupie 1000 dorosłych Polaków. Badania wykonywano metodą telefoniczną.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ