Screening Room chce umożliwić oglądanie premier kinowych w domach

Screening Room chce umożliwić oglądanie premier kinowych w domach

1229
0
PODZIEL SIĘ
Nowy pomysł twórcy Napstera

Screening Room to startup, który pracuje nad usługą, umożliwiającą  wypożyczanie i oglądanie w telewizorach filmów tuż po ich premierach kinowych. 

Firma została założona przez Seana Parkera i Prema Akkaraju. Pierwszy z nich jest głównym inwestorem, a także współzałożycielem Napstera. Obecnie prowadzą rozmowy na temat swojego pomysłu ze studiami filmowymi i właścicielami kin.

Screening Room ma umożliwiać dostęp do wybranej premiery już 48 godzin po premierze. Należy wykupić pakiet, który ma kosztować 50 dolarów, dodatkowo trzeba będzie zaopatrzyć się w specjalną przystawkę do telewizora. 

Właściciele kin mieliby otrzymywać 20 dolarów od każdego wypożyczenia, do tego ich obowiązkiem będzie zapewnić odbiorcom dwa darmowe bilety do kina na wybrany przez użytkownika film. 20 dolarów mają tez otrzymać producenci i dystrybutorzy.

Jednak nie wszystkie studia filmowe chcą dać wyłączny dostęp startupowi. Rozmowy prowadzone są z firmą AMC, Universal Fox i Sony. jednak dwa ostatnie udostępniają już filmy przez Comcast (Universal) i PlayStation (Sony).

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ