NAJNOWSZE ARTYKUŁY

0

Kosmetyki naturalne cieszą się niesłabnącą popularnością. W czasach, gdy coraz większą wagę przykłada się do ekologii i dbania o naturę, producenci kosmetyków prześcigają się w pomysłach na tworzenie naturalnych mieszanek. Często jednak za hasłem „bio” i „eko” kryją się wyższe ceny. Czy mimo tego warto sięgać po kosmetyki naturalne?

Czym jest kosmetyk naturalny?

Kosmetyk, aby mógł być nazywany „naturalnym”, musi spełniać wymagania, jakie prawo nakłada na producenta. Obok odpowiednich etykiet, nazw i terminów ważności, najistotniejsze będą finalne testy w laboratorium. Produkt, który spełni kryteria bezpieczeństwa i skuteczności dostaje zielone światło i może zostać wprowadzony na rynek. Czym jednak dany produkt różni się od każdego innego kosmetyku na półce w drogerii i skąd wyższa cena?

Plusy naturalnej pielęgnacji

Rośliny, z których pozyskiwane są składniki niezbędne do stworzenia kosmetyku (tj. oleje, ekstrakty, wyciągi) są zazwyczaj dużo droższe, ponieważ ich wyhodowanie to złożony proces – w przeciwieństwie do syntetycznych wyrobów, stosowanych w zwykłych kosmetykach. Mamy jednak pewność, że serwujemy naszej skórze łagodniejszą pielęgnację, wolną od sztucznych składników. To szczególnie istotny aspekt dla alergików, ponieważ udowodniono, że kosmetyki naturalne są lepiej tolerowane przez skórę wrażliwą i zdecydowanie rzadziej powodują reakcje alergiczne.

Baza naturalnych składników

Kosmetyki na bazie naturalnych składników to także dbałość o środowisko. Składniki najczęściej pochodzą z kontrolowanych upraw, wolnych od sztucznych nawozów i wspomagaczy. Producenci, chcąc tworzyć jeszcze bardziej w zgodzie z naturą i trendami, odchodzą od testowania swoich wyrobów na zwierzętach oraz przykładają większą wagę do opakowań, unikając trudnych w rozkładzie komponentów.

Te wszystkie aspekty sprawiają, że cena takiego produktu idzie w górę, jednak zdecydowanie warto zainwestować w dobry, naturalny kosmetyk – dla zdrowia naszej skóry i środowiska.

Rozpoczynając swoją przygodę z kosmetykami na bazie naturalnych składników odwiedź https://elfa-pharm.pl/

0

Panie, które chcą modnie wyglądać czy to na ulicy czy na siłowni powinny zainteresować się legginsami. Ten rodzaj getrów nigdy się nie starzeje i zawsze jest na czasie, dlatego jeśli takie panie sobie kupią to będą bardzo dobrze wyglądały. Warto stawiać na znane firmy, które produkują takie legginsy, bo wtedy całość będzie wykonana z bardzo trwałego materiału. To przekłada się na ich wygląd oraz na ich trwałość, dlatego warto wybrać legginsy Adidas damskie, które będą spełniały wszystkie nasze wymagania. Jeśli szukamy czegoś na treningi to model ¾ jak najbardziej się nadaje. Legginsy wykonane są z elastycznego materiału, dlatego bardzo dobrze dopasowuje się do ciała i co ważne gwarantuje nam swobodne poruszanie się czy trenowanie.

Nowoczesny model legginsów damskich

To nie będą zwykłe legginsy, ale takie, które mają specjalny system Climacool, który odprowadza ciepło na zewnątrz. Logo Adidas znajduje się tutaj w dolnej części prawej nogawki. Legginsy posiadają specjalną siatkę oraz pas pozwalający na dopasowanie ich do talii. Jeśli wybierzemy właśnie takie legginsy to będą one spełniały wszystkie nasze wymagania. To oferta dostosowana do naszych potrzeb, dlatego nie pozostaje nam nic innego jak zebrać swoje wszystkie wymiary, przejrzeć ofertę i zamówić z niej to, co jest w naszym rozmiarze. Cena oryginalnych, firmowych legginsów jest naprawdę bardzo atrakcyjna, dlatego to również nas powinno zainteresować. Legginsy są najlepszym rozwiązaniem na treningi czy na wyjście do szkoły albo do pracy, dlatego trzeba je mieć.

0

Najbliższy weekend w Warszawie zapowiada się wyśmienicie – dla każdego coś ciekawego. Nasza redakcja sprawdza jak można spędzić czas w najbliższy weekend w stolicy.

Niemoc w Babim Lecie

Już w najbliższy piątek w Babim Lecie o godzinie 21 odbędzie się koncert trio Niemoc z Zielonej Góry. To wydarzenie obowiązkowe dla wszystkich maniaków new wave’u i post-punka. Z pewnością fanów tej muzyki zapraszać nie można, cała reszta niech przekona się na własne uszy 🙂 Wstęp wolny!

20139841_1078807315590019_8833766615743143722_n

Warsztaty rowerowe na Placu Zabaw

W sobotę dla wszystkich maniaków jazdy na rowerze odbędą się warsztaty organizowane przez Usługi Rowerowe na Placu Zabaw. Będziecie mieli okazję posłuchać prelekcji o rowerach, dowiedzieć się jak o nie dbać i z jakich elementów się składają.

Wielkie rysowanie dla dorosłych i seniorów

Można powiedzieć że to akcja skierowana do wszystkich niezależnie od wieku. Wielkie rysowanie odbędzie się 29 lipca w godzinach 11-14 w Starej Oranżerii. cena biletu to 20 zł na cały obiekt. W czasie warsztatów będziecie mieli okazję podszlifować swój warsztat pod okiem specjalistów.

Warsztaty haftu dla dzieci

29 lipca w godzinach 13:30 – 15:00 odbędą się warsztaty haftu dla dzieci (tych powyżej 7 lat). Koszt udziału w warsztatach to 10 zł – i w tej kwocie Wasze pociechy będą miały okazje pobawić się przy haftowaniu. Pod opieką dorosłych poznają techniki ozdabiania tkanin czy wyszywania na podstawie wzorników.

Mecz Legia Warszawa – Sandecja Nowy Sącz

Beniaminek przyjeżdża na Stadion Miejski Legii. Dla wszystkich fanatyków futbolu to nielada gratka ponieważ jest to pierwszy w historii sezon w najwyższej lidze rozgrywek Sandecji. Z pewnością w okolicach przed 18 w okolicach stadionu należy spodziewać się korków oraz braku miejsc w hostelach.

 

 

 

 

0
xtb

Polski broker upublicznił raport ujawniający wyniki spółki w 2016 roku. Przedsiębiorstwo maklerskie XTB, którego akcje notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie ogłosiło wyniki poprzedniego roku.

Mimo rosnącej liczby nowych rachunków, spółka odnotowała niższe zyski. W 2016 roku XTB zarejestrowała przychody operacyjne w wysokości 251 milionów złotych, co oznacza 11-procentowy spadek w porównaniu ze wcześniejszym rokiem.

Zyski przed zapłatą odsetek, podatków i amortyzacją (EBITDA) wynosiły 87,5 milionów złotych. Zatem wynik finansowy spółki za rok 2016 wyniósł 77,7 milionów złotych. Jest to 35 procent mniej niż w roku 2015.

Spółka odnotowała 31 283 nowych klientów, co jest wyższym wynikiem niż rok temu. Aktywne konta wzrosły przez rok o 14,3 procent osiągając liczbę 17 207.

0

Miliarder Richard Branson zaproponował popularnemu fizykowi wspólny lot w kosmos. Chodzi o krótki lot na Orbitę Ziemi, który trwałby kilka minut. 

Jak powiedział milarder, wspólna podróż z szanowanym naukowcem na pokładzie lotu Virgin Galactic będzie dla niego zaszczytem. Fizyk z radością przystał na propozycje lotu, który jest jego marzeniem od dawna. W 2007 roku brytyjski astrofizyk mógł przez kilka minut cieszyć się stanem nieważkości podczas symulacji lotu w specjalnym samolocie. Już wtedy mówił o swoich planach prawdziwej podróży w komos.

Physicist_Stephen_Hawking_in_Zero_Gravity_NASA
Stephen Hawking w stanie nieważkości w 2007 roku

Pojazd SpaceShipTwo, który miałby przenieść pasażerów na Orbitę, nie jest jeszcze gotowy na kosmiczne podróże. Musi przejść fazę testów, które potwierdzą jego sprawność. Jeśli zdrowie pozwoli Hawkingowi na lot, będzie on pierwszym sparaliżowanym astronautą w historii.


0
euro

Brexit, koncepcja Unii „wielu prędkości” i osłabienie relacji Polski z najważniejszymi krajami Unii, zdaniem komentatorów może skutkować zmniejszeniem finansowego wsparcia płynącego z Unii. Czy Polska otrzyma mniej funduszy od Unii Europejskiej?

Polska, jeden z największych beneficjentów budżetu UE na lata 2014-2020 straciłaby na tym sporo. Konkretnie 390 mld złotych, bo tyle pieniędzy otrzymamy, po odliczeniu kwoty, którą musimy wpłacić jako członek UE. Perspektywa na lata 2020-2026 wydaje się być mniej optymistyczna dla wszystkich krajów, nie tylko Polski. Każdy kraj, któremu zależy na wsparciu finansowym, powinien utrzymywać dobre stosunki z państwami Unii. Polska w ostatnich dniach nie jest tego dobrym przykładem. Polska premier, która odmówiła poparcia kandydatury Donalda Tuska na drugą kadencję szefa Rady Europejskiej, nie zrobiła ostatnio dobrego wrażenia na politykach w Brukseli.

Odejście ze wspólnoty Wielkiej Brytanii, która jako jeden z największych płatników wpłacała spore sumy do wspólnej kasy także nie pozostanie bez wpływu na sytuację finansową. Wycofanie się Wielkiej Brytanii to uszczuplenie budżetu Unii o 13 procent, a Polski o 7,7 procent. Pozostałe państwa-płatnicy nie zamierzają wykładać swoich pieniędzy, aby pokryć straty.

To, jak będzie wyglądał podział unijnych środków na dalsze lata, okaże się już w 2018 roku. Věra Jourová, komisarz do spraw sprawiedliwości dała jasno do zrozumienia, że pieniądze powinny otrzymywać te państwa, które szanują unijne wartości. Polska, którą Komisja Europejska oskarża o łamanie praworządności, musi zastanowić się czy stać ją na postawę, jaką obecnie przyjęła. Wiele planów finansowych Polski ma szanse na powodzenie tylko w przypadku otrzymania funduszy europejskich.

0
ropa naftowa

Koncern Repsol wraz z firmą Armstrong Energy dokonała odkrycia ropy w Stanach Zjednoczonych. Jest to największe odkrycie ropy w Stanach Zjednoczonych w ciągu 30 lat.

Wielkość odkrytego surowca szacuje się na 1,2 mld baryłek ropy. Odkrycia dokonano w rejonie Pikka. Repsol będący globalnym koncernem naftowym poszukuje ropy naftowej na Alasce od 2008 roku. Złoża wystarczą nawet na 40 lat i pokryją 30-40 procent zapotrzebowania na tego typu paliwo.

CNN Money przekonuje, że wydobycie złoża poprawi sytuację pracowników budżetowych na Alasce, którzy w zeszłym roku odczuli kryzys. Związane to było ze stagnacją przemysłu naftowego, który odprowadza podatki do budżetu. Teraz jest nadzieja na poprawę sytuacji.

 

0
levi's google

Niedługo koniec z szukaniem telefonu po kieszeniach. Smartkurtka będąca efektem współpracy Google i Levi’s ułatwi nam życie.

Levi’s Commuter Trucker Jacket to projekt Jacquard zaprezentowany rok temu na konferencji Google I/O. Kurtka posiada wbudowany moduł Bluetooth, który synchronizuje się z telefonem. Lewy mankiet ubrania działa jak ekran dotykowy. Dzięki gestom można wykonywać połączenia albo włączać odtwarzanie muzyki. Akumulator umieszczony w rękawie kurtki pracuje przez dwa dni.

Kurtka dostępna będzie w dwóch rozmiarach, w wersji damskiej i męskiej. Cena kurtki wyniesie 350 dolarów.