Zaufanie Rosjan do Putina spadło

Zaufanie Rosjan do Putina spadło

999
0
PODZIEL SIĘ
Zaufanie Rosjan do Putina spadło

Według najnowszego sondażu, przeprowadzonego przez niezależne centrum Lewady, wśród Rosjan spadło zaufanie do prezydenta Putina. W porównaniu z ubiegłym rokiem jest ono bowiem o 10% mniejsze.

 Najnowsze badania przeprowadzone przez Centrum Lewady w dniach 11-14 marca pokazują, że zaufanie do Władimira Putnia spadło. Według danych z sondażu wynika bowiem, że prezydentowi Rosji ufa obecnie 73% Rosjan, co w porównaniu z ubiegłym rokiem jest wynikiem o 10% gorszym.

Odnotowany spadek zaufania do Putnia jest prawdopodobnie wynikiem pogorszenia sytuacji rosyjskiej gospodarki, która osłabiła się na skutek nałożonych przez Zachód sankcji. Odczuły to miliony Rosjan, co w konsekwencji zapewne odbiło się w notowaniach dla prezydenta.

Pomimo odnotowanego spadku zaufania do prezydenta Rosji i tak jest ono w dalszym ciągu bardzo wysokie. Ponadto jak wykazały inne badania, wykonane również przez Centrum Lewady, wzrósł odsetek Rosjan, którzy popierają wybór Putnia na kolejną kadencję. Za jego reelekcją jest obecnie aż 65% respondentów, co jest wynikiem o 8% większym niż rok temu.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ