Złote Globy rozdane

Złote Globy rozdane

1178
0
PODZIEL SIĘ
Złote Globy rozdane

Znamy już kulisy nagród Złoty Glob. Uroczysta gala wręczenia statuetek miała miejsce w ubiegłą niedzielę (8 stycznia) w hollywoodzkim Beverly Hills.

Bezsprzecznym zwycięzcą ostatniego rozdania Złotych Globów (8 stycznia 2017) został musical La La Land, zgarniając trofea we wszystkich (siedmiu) kategoriach, w których był nominowany. La La Land po prostu zdominował The Motion Picture, nie dając pozostałym konkurentom nawet cienia szansy. W kategorii Comedy & Musical (film komediowy lub musical) zwycięzcami kategorii najlepszy aktor i najlepsza aktorka zostali Ryan Gosling oraz Emma Stone, statuetka dla scenarzysty oraz reżysera powędrowała w ręce Damiena Chazelle, kompozytora Justina Hurwitz oraz autorów tekstów – Benj Pasek i Justin Paul.

Nieco mniejszą monotonię w wyborze Kapituły dało się zaobserwować po stronie Dramatu, gdzie Moonlight wygrało nagrodę za Best Motion Picture (najlepszy film dramatyczny), Casey Affleck wygrał statuetkę Best Actor (najlepszy aktor w filmie dramatycznym) za Manchester by the Sea, a Isabelle Huppert zwyciężyła w kategorii Best Actress (najlepsza aktorka w filmie dramatycznym) za Elle. Aaron Taylor-Johnson odebrał nagrodę za Best Supporting Actor (najlepszy aktor drugoplanowy w filmie dramatycznym) za swój występ w Nocturnal Animals, a Viola Dawis wygrała w kategorii Best Supporting Actress (najlepsza aktorka drugoplanowa w filmie dramatycznym) za swoją rolę w adaptacji sztuki Augusta Wilsona – Fences.

Porcja rozrywki oferowana niedzielnej nocy przez TV była pełna niespodzianek – między innymi za zgarnięcie statuetek przez Atlanta, The Crown czy The Night Manager. Ulubiony kandydat publiczności – The People v. O.J. Simpson nie zdobył żadnej nagrody w kategorii miniseriale, a statuetkę dla najlepszej aktorki w tejże kategorii wygrała Sarah Paulson. Z kolei zdecydowanym rywalem w każdej innej aktorskiej kategorii został The Night Manager, gdzie statuetki powędrowały w ręce takich osób jak Hugh Laurie, Tom Hiddelston czy Olivia Colman.

Nie zabrakło również atrakcji w postaci spektakularnego gospodarowania wieczerzy przez Jimmiego Fallona, znanego z The Tonight Show. Jimmy, składając hołd utworowi rozpoczynającemu film La La Land, zatańczył wzdłuż czerwonego dywanu obok liter A składających się z takich sylwetek jak Nicole Kidman, Amy Adams czy dzieci z Stranger Things.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ